Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

drgająca kierownica przy hamowaniu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • drgająca kierownica przy hamowaniu

    Becker Z098 + Automapa na Polskę
    Flash

  • #2
    drgająca kierownica przy hamowaniu

    Witam. Od jakiegoś czasu borykam się z problemem drgającej kierownicy przy hamowaniu. Elementy zawieszenia sprawdzone zostały na stacji kontroli pojazdów i nie stwiedzono żadnych nieprawidłowości. Wymienione zostały tarcze hamulcowe z oryginalnych na ATE Power Disk (rowkowane) i na 500 km był spokój a później problem znowu sie pojawił. Ponownie wymieniłem tercze tym razem na TEXTAR i na 1000 km był spokój. Teraz znowu jest drganie i to coraz mocniejsze. Każda wymiana tarcz była razem z klockami. Kończą mi się powoli pomysły i siła więc proszę o jakąś pomoc bo nie sztuka co dwa tygodnie wymieniać tarcze.
    lesiu

    Komentarz


    • #3
      lesiu, poszukaj - sporo było o tym wątków
      Jarek "Vinci"

      Komentarz


      • #4
        Nad twoim wisi post : Forum - Octavia Club Polska

        To co tam pisza to szczera prawda czesto przy wymianie tarcz mechanicy daja ciala ...

        a innych powodów też moze byc masa ( wiekszosc wypisana w watku)

        EDIT : Pantol sorki wczorajszy jestem :szeroki_usmiech

        Problem sam przerabialem to wiem jak to boli, u mnie receptą były dobre tarcze brembo
        Szlifierki taśmowe, nożyce do złomu, kruszarki | W stajni : karawan O2 FL 1.9 TDI, A3 Sportback 1.6 MPI

        _

        Komentarz


        • #5
          phrix, sam go wyciągnął dopisując swoje zdanie :idea: :lol:
          Jarek "Vinci"

          Komentarz


          • #6
            Nie wiem czy to pomoze, zaden ze mnie ekspert - jeden z moich handlowcow zrobil doktorat z drgajacej kierownicy (zmian tarcz/klockow/opon/felg przeprowadzil milion) pomogla dopiero zmiana przegubow.
            pozdro

            Komentarz


            • #7
              u mnie okazało się że jest wybity swożeń wachacza wymiana powogła a objawy to drganie kierownicy przy mocniejszym chamowaniu przy prędkościach 50 km/h oraz wiekszych
              OCTAVIA 1.9TDI agr kombi
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=379656#379656
              MOJE CAR AUDIO
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=25068

              Komentarz


              • #8
                lesiu, czy po wymianie tarcz na nowe dajesz im trochę odetchnąć przez pierwsze kilometry :?: chodzi o ułożenie klocków do tarcz ... (dotarcie)
                Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem ...

                Komentarz


                • #9
                  Oczywiście że pozwalam na ułożenie się klocków do tarcz i ogólnie staram się spokojnie hamować ale to juz róznie bywa. Myślę teraz nad sprawdzeniem bicia piast i łożysk a później chyba kolejny komplet pójdzie do założenia bo szkoda mi zawieszenia a w szególności przekładni kierowniczej. Narazie tylko myśle jaki.
                  lesiu

                  Komentarz


                  • #10
                    każdy myśli o przodzie . Wymień tarcze lub szczęki z tyłu i zobaczysz . Mój kolega miał tak w Oplu .

                    Komentarz


                    • #11
                      U mnie po wymianie bębnów ze szczękami (z tyłu) bicia w kierownicy baaardzo znacząco zmalały.
                      Jednak nadal (czasami !) są wyczuwalne.
                      Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

                      Komentarz


                      • #12
                        Wyważenie kół było robione ostatnio ? Jak miałem Lanosa wyważenie kół pomogło, wyważkę powinno się robić właściwie 2 razy w roku ( na letniaki i na zimowe). Koszt 20-40 zł jest chyba do zaakceptowania i wyeliminowania 1 z możliwości ?
                        + LPG

                        Komentarz


                        • #13
                          Być, to nie było, ale skoro ten objaw występuje nie za każdym razem, to jednak myślisz, że można by taki "manewr" rozważyć ?
                          Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

                          Komentarz


                          • #14
                            Jezeli masz alufelgi to możesz spróbować je wywazyć. U mnie problem zniknął po wyprostowaniu felg i ponownym wyważeniu.

                            Komentarz


                            • #15
                              Jeszcze się zastanawiam, czy czasem powodem może nie jest "uderzona" jedna z opon, bo objaw pojawił się nagle ... :?:
                              Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

                              Komentarz


                              • #16
                                Problem ten występuje na komplecie opon zimowych ze stalowymi felgami i na drugim komplecie opon letnich z aluminiowymi felgami więc myślę ze to nie problem kół.
                                lesiu

                                Komentarz


                                • #17
                                  Tarcze tarcze i jeszcze raz tarcze
                                  ja tak samo miałem
                                  sprawdz w jakimkolwiek warsztacie powinni miec przyrządy do badania bicia tarcz i piast
                                  a potem jesli to tarcze to zainstaluj brembo max u mnie pomogło ...
                                  A wczesniej miałem 3 komplety wymienione 2razy TRW i raz ATE zadne sie nie spisały ...
                                  pozdrawiam :lol:

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Kolego cdlomek, jak możesz to podaj mi na email lub na wiadomość prywatną dokładnie jakie tarcze i klocki założyłeś to spróbuję je u siebie. A i jak możesz to orientacyjne koszta. Dzięki wielkie za zainteresowanie.
                                    lesiu

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X